JAWORAKI NIGDY NIE BĘDZIESZ SINGAPURCZYKIEM

Dzień dobry, poradzę sobie.

To już piętnasta rano, gorzej będzie wieczorem. To już dziewięćdziesiąt dolarów, choć trzysta tysięcy wziąłem. Nie ja trzymam kontrolę, to samo widzę w Tobie. Jest mi smutno i czuję już nie mogę. I zanim 170 kg w martwym ciągu pięciokrotnie zostanie rozjebane, se leży na podłodze, a ja se siedzę na fotelu jak biały człowiek (niestety :/ ) i popijam darmową kopi o ko song. Naćpaj się a nie daj się. Nie potrafię już zbyt poważnie traktować terapeutów (i nie tylko) u których czuć napięcie na słowo „kokaina” lub „przyjebać na overka”, ojejku. Gabor Mate, where are you mate?

Przeżywam se stany takie z tych najniższych na przestrzeni całego życia. Bo jestem sam. I umiem być sam. Chociaż to ciężko.

Nie jem już od grubo ponad szesnastu godzin, aczkolwiek zjadłem wczora z wieczora tyle, że sobie mogę na to pozwolić, a jedyne, czego mógłbym się bać, to czy dostanę kamicy czy kamienicy nerkowej. Nie dostanę kamicy czy kamienicy nerkowej, więc nie ma się czego bać.

Nie ma się czego bać to raczyj mocny i ważny wniosek. Nawet jakbym nie podniósł tych 170 kilo, to nie byłby koniec świata. Nawet jeśli będę za 3 miesiące ważył 170 kilo, to nie koniec świata. Nawet jeśli umrę, to nie koniec świata. Nawet jeśli nigdy nie zostanę Singapurczykiem, to nie koniec świata. W tym kontekście nawet jeśli będzie koniec świata, to nie koniec świata. Nawet najczarniejszy scenariusz, praktycznie nierealny (czyli że dostanę kamicy czy kamienicy nerkowej) to nie koniec świata.

Czuję się trochi jakbym grał w Into the wild, tyle że na końcu jednak przeżyję i wrócę z wnioskami jak Einstein. Obserwuję sobie jak z rosnącym osamotnieniem przestaję potrafić robić coraz to prostsze rzeczy i rozumiem, dlaczego tak jest. Doświadczalnie jest bardzo źle, tym niemniej mam świadomość, że to jedynie jakiś tam chwilowy obrazek, parę doznań, parę nadinterpretacji i za chwilę nowe czasy pierwszej klasy szczęśliwe jak w pokerze cztery asy.

W sensie jeszcze nie wiem jak tam dojdę i z kim tam dojdę (bo samemu to raczyj cinżko) i czy tam dojdę, ale odzyskamy tę figurkę. A nawet jak nie, to to też nie jest koniec świata. Nie zrozum mnie źle, mówię jak Bill Burr, akceptacja potencjalnej tzw. klęski nie sprawia, że do niej dążę, a jedynie zmniejsza presję i strach typu ojejku co się stanie jak się źle stanie i, w konsekwencji, zwiększa prawdopodobieństwo, że uda zabić się niebezpieczeństwo.

Ciężko czasem być wśród ludzi, jak się nie wierzy w bogów, pieniądze, mundial ani testy do koła fortuny. Dlaczego na siłce nie leci Lepiej się witać ani Efuge Efuge (tylko jakieś gówno, za które jutub mi blokuje filmiki treningowe za prawa autorskie) i dlaczego nikt poza mną nie uśmiecha się po ostatnim powtórzeniu martwego ciągu pomijając to, że większość robi brzuszki, a niektórzy w ogóle nie robią nóg? Świat taki niesprawiedliwy.

Jestem zmęczony, dopiero co film skończyłem kręcić, dlatego też zrobiłem dwa DNT, żeby chociaż kapkę odciążyć układ nerwowy. Chociaż kapeczkę chociaż. Mógłbym już zrobić deload czyli po 27 trenigach legalnie mieć wyjebane, ale jeszcze 6 dni mam ważny karnet i za duża presja, żeby wykorzystać, darmowe kopi o ko song, żel pod prysznic i dezodorant, chuj tam ze zdrowiem. Dzisiaj na luzaku człowieku zrobiłem martwe ciągi, wykroki, se pozwolam już olać resztę nudnych ćwiczeń (co mi zrobisz łysy chuju w okularach?) a na koniec zaproponowałem spuszczenie sobie wpierdolu koleżce, co se w worek ciulał. Posparowaliśmy trochę, a jak wiadomo, boks leczy głowe chore. Trochę se przypomniałem, bo se trochę zapomniałem. Chociaż doraźnie trochę spokoju. Doceniam se i to. Doceniam, jak bardzo mam świadomość, że życie jest między wszystkim a niczym, a nie że musisz iść i walczyć trening na stoprocent albo nic xd ty jebany troglodyto. Doceniam gdzieś tam w głębi dużo więcej tak naprawdę, ale to już innym razem tu opowiem, innym razem, ta, bo mi starbucka zamkną.

23 komentarze

Dołącz do dyskusji i opowiedzieć nam swoją opinię.

gamefly
Maj 03, 2019 o 05:05 AM

Great article, just what I was looking for.

minecraft free download pc
Maj 17, 2019 o 12:05 PM

I really like what you guys are usually up too. Such clever work and exposure!
Keep up the fantastic works guys I’ve incorporated you guys to my
blogroll.

gamefly free trial 2019 coupon
Czerwiec 10, 2019 o 07:06 PM

Howdy! I know this is kinda off topic but I was wondering which blog
platform are you using for this website? I’m getting sick and tired of WordPress because
I’ve had problems with hackers and I’m looking at alternatives for
another platform. I would be fantastic if you could point me in the direction of a good platform.

ps4 best games ever made 2019
Czerwiec 12, 2019 o 06:06 AM

What’s up, I desire to subscribe for this webpage to get most recent updates,
therefore where can i do it please assist.

go to this web-site
Czerwiec 13, 2019 o 04:06 AM

I simply want to say I’m beginner to blogs and truly savored you’re web-site. More than likely I’m likely to bookmark your website . You absolutely come with remarkable well written articles. Thanks for sharing with us your blog.

Tractor Workshop Manuals
Czerwiec 15, 2019 o 05:06 PM

thank you for sharing – Gulvafslibning | Kurt Gulvmand with us, I think – Gulvafslibning | Kurt Gulvmand really stands out : D.

John Deere Diagnostic and Test Manuals
Czerwiec 16, 2019 o 09:06 AM

This is great! I think reading this, I loved every word. Seriously, keep posting the good information, bloggers like myself need it.

Dominique Sandella
Czerwiec 16, 2019 o 09:06 PM

information and also style, which includes a incredibly bendable topography.

Elvin Falke
Czerwiec 17, 2019 o 03:06 PM

An interesting discussion will be worth comment. There’s no doubt that that you can write much more about this topic, it will not certainly be a taboo subject but normally persons are too little to communicate on such topics. Yet another. Cheers

John Deere Technical Manuals
Czerwiec 18, 2019 o 07:06 PM

When I originally commented I clicked the -Notify me when new surveys are added- checkbox and from now on when a comment is added I purchase four emails with similar comment. Is there by any means you can remove me from that service? Thanks!

plenty of fish dating site
Czerwiec 22, 2019 o 07:06 AM

It’s really very complex in this busy life to listen news on Television, so I only use world wide web for that reason, and take the most recent news.

Google
Czerwiec 24, 2019 o 06:06 PM

Awesome write-up. I’m a normal visitor of your blog and appreciate you taking the time to maintain the excellent site. I will be a regular visitor for a really long time.

John Deere Service Manuals
Czerwiec 27, 2019 o 01:06 PM

I’d should check with you here. Which is not something I usually do! I take pleasure in studying a publish that may make people think. Also, thanks for permitting me to remark!

how to get help in windows 10
Czerwiec 29, 2019 o 03:06 AM

Great blog here! Also your web site loads up very fast!
What host are you using? Can I get your affiliate link to your host?

I wish my site loaded up as fast as yours lol

Marlene Outhier
Czerwiec 30, 2019 o 03:06 AM

It’s not that I want to copy your website, but I really like the style. Could you let me know which theme are you using? Or was it tailor made?

Kerry Alfredo
Czerwiec 30, 2019 o 06:06 PM

I happen to be writing to make you know of the great experience my friend’s daughter found using the blog. She came to understand a wide variety of details, not to mention how it is like to possess an incredible teaching character to get other folks just have an understanding of selected specialized subject areas. You undoubtedly exceeded visitors’ expectations. I appreciate you for imparting these important, safe, informative and in addition fun tips on your topic to Sandra.

Cellular Shades Material
Lipiec 01, 2019 o 05:07 PM

Wonderful goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you are just too fantastic. I actually like what you have acquired here, certainly like what you’re stating and the way in which you say it. You make it enjoyable and you still care for to keep it sensible. I cant wait to read far more from you. This is actually a tremendous site.

Douglass Vanderheiden
Lipiec 02, 2019 o 03:07 PM

Excellent blog here! Additionally your site lots up fast! What host are you the use of? Can I get your affiliate link to your host? I want my website loaded up as quickly as yours lol

Elizabeth Kusnic
Lipiec 03, 2019 o 03:07 PM

I have noticed that car insurance organizations know the cars which are at risk of accidents and various risks. Additionally, these people know what type of cars are susceptible to higher risk as well as the higher risk they have got the higher the premium price. Understanding the basic basics with car insurance will assist you to choose the right style of insurance policy that may take care of your needs in case you happen to be involved in any accident. Appreciate your sharing your ideas with your blog.

John Deere Service Manuals
Listopad 30, 2019 o 03:11 PM

There are a couple of fascinating points with time on this page but I don’t know if these center to heart. There’s some validity but Let me take hold opinion until I look into it further. Great post , thanks and then we want a lot more! Combined with FeedBurner too

John Deere Repair Manuals
Grudzień 09, 2019 o 12:12 PM

The thing i like about your blog is that you always post direct to the point info.~.”,-

Joaquin Andebe
Grudzień 25, 2019 o 02:12 AM

If you happen to acquiring a substantial repayment, you have to keep in mind what quantity of money you could be deducting coming from paydays or maybe spending money on for quarterly income taxes.

Barbar Deighton
Grudzień 25, 2019 o 02:12 AM

Universial Studios offers one of the best studio in Hollywood, they also make great films**