D91: BUDDYJSKIE REMINESCENCJE DAJĄCE LEKCJE

Gdy byłeś już zalany w trupa, to ludzie przechodzili obok i patrzyli na Ciebie jak śpisz na krześle. A potem wzrok kierowali na mnie.. To była druga doba jak nie spałam i w dodatku na maxa bolało mnie gardło. W między czasie wylałeś mi na nogę gorącą herbatę. Brat W pomógł Ci zejść na dół po schodach. Tam przed klubem zwymiotowałeś i zaraz potem padłeś w te wymiociny. Żadna taxi nas nie chciała wziąć. A Ty ciągle się bardzo kręciłeś, chwiałeś. W końcu jakaś taksówka nas wzięła i pojechaliśmy do hotelu. Zapłaciłeś taksówce. Wysiadłam, pomogłam Ci wysiąść. Ale zostawiłeś okulary i musiałam się wrócić. Wzięłam je i odwracam się… a Ciebie nigdzie nie ma. Szukam Cię pod hotelem – nie ma. W końcu widzę jak zataczasz się po ulicy. Krzyczałam byś się zatrzymał. Podbiegłam i chwilę się z Tobą szamotałam na ulicy bo w innym kierunku chciałeś iść i ze wszystkich sił mnie tam ciągnąłeś. W końcu doszliśmy pod drzwi hotelu gdzie szamotałeś się z drzwiami, bo były zamknięte. Próbowałam Cię uspokoić, ale przestałeś dopiero jak otworzyli nam te drzwi. Myślałam ze nas wywalą z tego hotelu. Weszliśmy do środka i mijając lokaja przeprosiłam go za Ciebie. Lekko się uspokoiłeś i szliśmy w stronę wind. Niestety po drodze wyrwałeś mi się, wbiegłeś na schody i niebezpiecznie się zachwiałeś. Gdybym Cię nie złapała to byś spadł ze schodów plecami na posadzkę. Skierowałam Cię do windy przepraszając recepcjonistkę. W windzie oparłam Cię o ścianę i dojechaliśmy na 3 piętro. Tam gdy otwierałam drzwi kartą to padłeś na podłogę i nie chciałeś wstać, w ogóle chyba odleciałeś. Długo mi zajęło byś wczołgał się do pokoju. Tam pomogłam Ci się rozebrać i wtedy znowu padłeś na podłogę nieprzytomny. Ale teraz dużo dłużej trwało byś znalazł się w łóżku. Gdy już się udało to zacząłeś wymiotować na brzeg łóżka leżąc twarzą w tym. Ręcznikiem starałam się to wytrzeć. Zwymiotowałeś jeszcze na podłogę obok łóżka. Poczekałam chwilę dla pewności czy już nie będziesz wymiotował i znów Cię wytarłam i starałam się posprzątać to z podłogi. Okryłam Cię kołdrą i zajęłam się sobą. Co chwilę sprawdzałam co z Tobą. Zasnęłam o 6 rano.Budziłam się co chwilę sprawdzając co z Tobą.

23 komentarze

Dołącz do dyskusji i opowiedzieć nam swoją opinię.

here
Czerwiec 12, 2019 o 04:06 PM

I simply want to tell you that I am very new to blogging and definitely liked your web blog. Probably I’m going to bookmark your site . You actually have wonderful well written articles. Thanks a lot for sharing your blog.

Tractor Workshop Manuals
Czerwiec 15, 2019 o 05:06 PM

Good blog! I really love how it is simple on my eyes and the data are well written. I am wondering how I might be notified whenever a new post has been made. I’ve subscribed to your feed which must do the trick! Have a nice day!

John Deere Technical Manuals
Czerwiec 16, 2019 o 08:06 AM

Oh my goodness! an incredible write-up dude. Appreciate it Nonetheless I’m experiencing problem with ur rss . Don’t know why Unable to register for it. Perhaps there is everyone obtaining identical rss dilemma? Anybody who knows kindly respond. Thnkx

John Deere Technical Manuals
Czerwiec 16, 2019 o 09:06 AM

The the next time I read a weblog, I really hope which it doesnt disappoint me approximately this. Come on, man, It was my solution to read, but I actually thought youd have something fascinating to mention. All I hear is actually a handful of whining about something you could fix when you werent too busy interested in attention.

Kevin Ringwald
Czerwiec 16, 2019 o 09:06 PM

LED floor lamps are the newest design when it comes to lighting the floor area. they do not run as hot as traditional floor lamps**

Violette Amacher
Czerwiec 17, 2019 o 03:06 PM

Spot up for this write-up, I seriously think this web site requirements considerably more consideration. I’ll apt to be once again to read a great deal more, appreciate your that info.

Teri Pituch
Czerwiec 18, 2019 o 04:06 PM

The following time I learn a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, however I actually thought youd have something attention-grabbing to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could possibly repair if you happen to werent too busy on the lookout for attention.

Google
Czerwiec 24, 2019 o 06:06 PM

Hi there. I discovered your site by the use of Google even as searching for a similar subject, your web site got here up. It seems to be great. I’ve bookmarked it in my google bookmarks to visit then.

Tractor Workshop Manuals
Czerwiec 27, 2019 o 01:06 PM

When I originally commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox now every time a comment is added I get four emails sticking with the same comment. Will there be by any means you’ll be able to eliminate me from that service? Thanks!

how to get help in windows 10
Czerwiec 28, 2019 o 11:06 PM

excellent points altogether, you simply won a
logo new reader. What could you suggest about your publish that you made some days in the past?
Any certain?

Aubrey Farrin
Czerwiec 30, 2019 o 03:06 AM

It’s rare knowledgeable individuals within this topic, however you sound like do you know what you are talking about! Thanks

Keith Bowlds
Czerwiec 30, 2019 o 06:06 PM

Can I simply say exactly what a relief to locate a person that actually knows what theyre referring to over the internet. You definitely understand how to bring a difficulty to light making it important. More and more people have to check this out and appreciate this side in the story. I cant believe youre less well-known since you certainly hold the gift.

Katrina Imburgia
Lipiec 01, 2019 o 01:07 PM

This writer is truly amazing with the amount of knowledge conveyed, and the in-depth descriptions used in the information. The article written would make a wonderful start for a weekly newsletter posted on the web.

tinyurl.com
Lipiec 01, 2019 o 02:07 PM

Wow that was odd. I just wrote an very long comment but after I clicked
submit my comment didn’t show up. Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyway,
just wanted to say great blog!

Domingo Ocejo
Lipiec 02, 2019 o 03:07 PM

Aw, i thought this was an incredibly nice post. In notion I must devote writing like this moreover – taking time and actual effort to have a excellent article… but what / things I say… I procrastinate alot through no indicates appear to get something carried out.

Riley Civale
Lipiec 03, 2019 o 03:07 PM

What are you indicating, man? I realize everyones got their own view, but really? Listen, your weblog is awesome. I like the effort you put into it, especially with the vids and the pics. But, come on. Theres gotta be a better way to say this, a way that doesnt make it seem like everybody here is stupid!

John Deere Technical Manuals
Listopad 30, 2019 o 03:11 PM

– Gulvafslibning | Kurt Gulvmand Fantastic goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to and you’re just extremely magnificent. I really like what you have acquired here, really like what you’re stating and the way in which you say it. You make it entertaining and you still take care of to keep it smart. I cant wait to read far more – Gulvafslibning | Kurt Gulvmand again from you. Thanks For Share .

John Deere Technical Manuals
Grudzień 09, 2019 o 12:12 PM

An excellent presentation. Clear. Practical. Insightful. Shows a depth of experience. Thank you. I learned a great deal..

Bryon Budden
Grudzień 13, 2019 o 08:12 PM

Hey there. I want to to ask a little something…is this a wordpress web log as we are planning to be transferring over to WP. Additionally did you make this template all by yourself? Many thanks.

Thomas Kitzmiller
Grudzień 22, 2019 o 06:12 PM

you possess a excellent blog here! do you wish to make some invite posts on my blog?

Mitzi Spooner
Grudzień 23, 2019 o 11:12 PM

I totally agree , I absolutely hate the “Hey there, I subscribed to your RSS Feed” type of comments on my blog. HOWEVER I do get a kick out of comment spam that has absolutely no benefit for the guy spamming , broken links , no anchor text ,ect. I guess I should be upset a little more about it , but akismet is so great about catching things any more.

Clemmie Leehy
Grudzień 24, 2019 o 11:12 PM

Thanks, are you looking for real estate in Longwood, FL? Learn where the deals are, getbank owned property lists and find homes for sale in Casselberry.

Rocco Debow
Grudzień 24, 2019 o 11:12 PM

Hey i just visited your site for the first time and i really liked it, i bookmarked it and will be back