D101: SCHUDŁEM 2 KILO W 3 MIESIĄCE… ZOBACZ JAK

Rogal DDL to moje najnowsze odkrycie. Miałem cały czas w tym głupim ryju przeświadczenie, że trzy literki po ksywce są gwarancją, że nie odnajdę tam więzi emocjonalnych, intelektualnych ani skillsów rapowych (bo my tu rap, nie śpiewanie). A tu surpriza. Zostały mi tylko cztery dolce na karcie miejskiej, więc w sam raz wziąłem dziś na słuchawki ANtY i ruszyłem prawilnie na jogę piechotą okrężną drogą (przez Botanic Garden, klimatycznie). Liczby nie kłamią: zazwyczaj robię średnio 1150 kroków na 10 minut, dzisiaj wyszło 1260.

Co ciekawe, żyłem w nieświadomości, a sięgnąłem po tę twórczość widząc, jak raper Nieznanyklarenz wrzucił link do negatywnej recenzji, ktośtam skomentował, że łooo, ale mu powiedział (ja bym im powiedziała) i postanowiłem sprawdzić, pokaż co tam masz. Check, check. Dzięki, jestem wdzięczny, będę chciał się odwdzięczyć ślicznie, zapraszam na łososia w doborowym towarzystwie. Poziom świadomości szacuję na coś pomiędzy Conorem McGregorem a Frankiem Yangiem. Z przesłuchanej twórczości już się dowiedziałem, że Rogal DDL idzie po Żulczyka. Gdyby to były czasy nloga, to bym pod to dał linka do 8m34s rogal ddl / miszyn / reddot / lahandra. Ale 2018 to już nie 2004. A w 2018 coraz częściej czuję się jak Rogal DDL osaczony Hirkami Wronkami i Jakubami Żulczykami. Nie wiem jaka jest między nimi różnica. Wiem za to, jaka jest różnica między Jakubem Żulczykiem a Tymoteuszem Pasierbiakiem. Tego drugiego książkę czytałbym jak Harariego, który jest weganem, Żydem, weganem i moim ulubionym autorem od tego roku do momentu jak wyjdzie książka Tymka.

Swoją drogą gdybym wcześniej trafił na takie zajebiste techno, to pewnie zamiast spędzać godziny przy kopi o ko song na singapurskiej siłce piłbym jagera na trzecim barze, gwarka by nie zamknęli and the history would be very different. Ale co zrobisz nic nie zrobisz. Historia potoczyła się inaczej. Przez ostatnie 6 miesięcy mojej singapurskiej przygody trenowałem samotność, przysiady, martwe ciągi z uśmiechem i ćwiczenia, które wymagają koordynacji ruchowej i utrzymania równowagi.

Wymyśliłem sobie studniowy self-retreat i dla mnie bomba, wczoraj był ostatni dzień, a więc dziś pierwszy, rozumisz. Nie rozumisz, zjadłem 368116 kalorii, 20496g białka, 12372g tłuszczu i 42766g węglowodanów. Przez trzy miesiące schudłem 2 kilo… Zobacz jak [WIDEO]. Dietetycy i terapeuci mnie nienawidzą. Ja ich kiedyś też, dziś nazwałbym to współczuciem. Nie dostałem kamicy czy kamienicy nerkowej. W ogóle nie robiłem brzuszków. Zagrałem w jakichś 15 lokanych meczach w fuzbal, strzeliłem ze 30 goli, uczestniczyłem w 3 bójkach. Medytowałem tylko jak mi Pari kazała. Z vipassany mnie wyjebali, tak samo jak z poprzedniej siłki i Szwejka z domu wariatów. Jadłem jak chiński znak równowagi, trochę kaszy i kury, trochę 7-11 i starbucki. Próbowałem różnych rodzajów kimchi i najlepsze są te w półtorakilogramowych pojemnikach w fairprice. Moja malutka candy przejrzała na swoje skośne oczy, że jestem europejskim grubasem. Good call. Ale spoko, nadal jestem miły gość. 6 dni temu zrobiłem 5x170kg w martwym ciągu, 3 dni temu 1x165kg w przysiadzie, wczoraj 1×125 w benchpressie. 130 na bank było w zasięgu, ale w przededniu chyba za długo byłem na słońcu, słabo spałem i kapkę brakło siły kapkę. To są te detale.

Byłem bardziej obserwatorem niż narratorem. Słuchaczem Michaela Gervais, Sama Harrisa, wspomianego już Yuvala Harariego, Franka Yanga, Billa Burra, Łukasza Stanisławowskiego, Sebastiana Kota, Damiana Kowalskiego, Arkadiusza Sitarza, Jhene Aiko i Colesława Bujakowskiego i ostatnio Aimee K (btw zdecydowanie za dużo Polaków, za mało Azjatów, obiecuję poprawę). How does it feel to be at my best? How does it feel to be me right here right now? Ciekawa kolekcja doświadczeń. Być na kolacji za milion ariarów i nie czuć pragnienia do jedzenia. Być na bufecie za ćwierć miliona ariarów i na bank im się to nie opłacało. Czuć więź jak na koksie jak Sarius kłamie jak Sarius. Czuć kurewski zawód jak Bonson powiedział w wywiadzie, że nie robi nóg. Nie czuć motywacji do życia, poobserwować to, potem przesłuchać Lepiej się witać i zacząć tańczyć do Efuge Efuge, a potem jak gdyby nigdy nic robić przysiady, martwe ciągi i ćwiczenia, które wymagają koordynacji ruchowej i utrzymania równowagi. Płacić kartą i nie mieć wyrzutów sumienia (czego?). Poczuć ścianę i nie usłyszeć od swojego trenera, że musisz iść i walczyć silna wolna chuj że się nie klei trzeba cisnąć musisz iść do przodu przeć walczyć o swoje. Pierdolnąć się na hamak i mieć relaks. Nie mieć pańskiego płaszcza. Zobaczyć, jak Sz. P. Krzysztof Warner wyraża gotowość do sprzedania swojej rodziny za dwa miliony ariarów i automatycznie mieć ochotę ojebać z nim mocną kopi o ko song. Po kursie 100 postawić 10 kilo kaszy u Adasia, że za rok mój chiński będzie lepszy niż jego angielski i autentycznie wierzyć, że za rok wygram tonę kaszy. Gryczanej niepalonej a nie jakiejś pęczak z glutenem. Płakać ze wzruszenia częściej niż śmiać się z bezsensu. Robić komfort konkret z konkretnego dyskomfortu. Poczuć, że życie jest gdzieś między tzw. wszystkim a tzw. niczym. Że 0<x<1, jeśli z matmy nie miałeś miernej. Zacząć mieć poczucie, że coraz lepiej chyba wiem jak żyć.

Sam Harris jakoś 10 lat temu na jakimś chujowym ateistycznym konwencie powiedział, że nie wierzy, że dożyje czasów, w których uda się ściągnąć świadomość (consciousness) na ipada. Sam przez dwa lata wyreżyserowałem ponad 500 filmików, próbowałem się określić i wyrazić, dla wielu nadal chodzi o to, że mam czarne porsze, żółte papiery i smutek w oczach. Ale codzienna porcja dopaminki ze scrollowania fejsbuka musi wjechać, co? Nie znasz moich potrzeb i dlatego Wąski przejął złoto i władzę na mieście. Ona tego nigdy nie zrozumisz, rozumisz. Nie szkaluję, bardziej coraz bardziej akceptuję, że są efektywniejsze metody importowania świadomości. Dlatego słucham Rogala DDL, czekam na nowego BonSoula, Level Up 10, trening z Facelessem i książkę Tymka, a jak słucham was to nie wiem, w co wy gracie, chociaż nie wiem, po co gadka i czy coś wyłapiesz, ale nim będzie pozdro nara, to pragnę odnotować, że coraz częściej udaje się nie odnotowywać obiektywnej rzeczywistości, za to usilne prace nad importowaniem świadomości i doświadczaniem intersubiektywnej rzeczywistości są w fazie beta. I uwierzę, że gdzieś należę, że nie ja jedyny. Nie czuję, że mam teraz coś ważniejszego na głowie. I nie czuję, że kiedykolwiek miałem, a miałem raczyj dużo i nie chodzi o łupież. Is all. Dziękuję za uwagę, pozdro nara.

Nie musi być dla mnie co dla ciebie święte

I kurwa wzajemnie

Lecz miejmy na względzie co dla nas święte żeby nie było nieprzyjemnie

I tak wszyscy kurwa tu żyjemy w błędzie

JBC LA FAMILIA

Says a lot about you if you’re not feeling us.

59 komentarzy

Dołącz do dyskusji i opowiedzieć nam swoją opinię.

gamefly
Maj 02, 2019 o 11:05 AM

Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point.
You clearly know what youre talking about, why throw away your intelligence on just posting videos to your weblog when you could be giving us something enlightening to read?

gamefly free trial
Maj 04, 2019 o 03:05 PM

Hi, I do think this is an excellent web site.
I stumbledupon it 😉 I am going to return yet again since I book marked it.
Money and freedom is the best way to change,
may you be rich and continue to guide other people.

gamefly
Maj 04, 2019 o 05:05 PM

My brother recommended I may like this blog. He used to be entirely right.
This put up actually made my day. You can not consider
just how much time I had spent for this info! Thank you!

gamefly free trial
Maj 06, 2019 o 07:05 AM

Remarkable things here. I am very glad to see your article.
Thanks so much and I’m having a look forward to contact you.

Will you kindly drop me a e-mail?

download minecraft for free
Maj 06, 2019 o 07:05 PM

Very good blog! Do you have any suggestions for aspiring
writers? I’m hoping to start my own blog soon but I’m a little lost on everything.
Would you suggest starting with a free platform like WordPress or go for a paid option?
There are so many choices out there that I’m completely confused ..
Any recommendations? Bless you!

download minecraft for free
Maj 08, 2019 o 06:05 AM

Your method of describing everything in this paragraph
is truly fastidious, all can simply be aware of it,
Thanks a lot.

download minecraft pc
Maj 08, 2019 o 05:05 PM

This text is invaluable. How can I find out more?

g
Maj 11, 2019 o 02:05 AM

Hi i am kavin, its my first occasion to commenting anyplace, when i read this post
i thought i could also make comment due to this brilliant
piece of writing.

g
Maj 12, 2019 o 04:05 PM

Simply want to say your article is as amazing. The clearness
in your submit is just spectacular and that i could assume you’re a professional on this subject.
Well together with your permission let me to grab your RSS feed to keep up to date with drawing close post.
Thanks 1,000,000 and please carry on the gratifying work.

g
Maj 13, 2019 o 03:05 AM

Wow, incredible blog structure! How lengthy have you ever been blogging for?
you make blogging look easy. The full look of your site is wonderful, let
alone the content!

minecraft free download
Maj 13, 2019 o 09:05 AM

I am truly pleased to glance at this web site posts which contains tons of useful facts, thanks
for providing such statistics.

g
Maj 13, 2019 o 08:05 PM

My brother suggested I might like this web site.
He was totally right. This post truly made my day.

You cann’t imagine simply how much time I had spent for this information!
Thanks!

minecraft download pc
Maj 14, 2019 o 03:05 AM

Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets
I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping
maybe you would have some experience with something like this.
Please let me know if you run into anything. I truly
enjoy reading your blog and I look forward
to your new updates.

download minecraft for free
Maj 15, 2019 o 09:05 AM

each time i used to read smaller posts which also clear
their motive, and that is also happening with this
article which I am reading now.

how to download minecraft
Maj 16, 2019 o 08:05 AM

Great weblog here! Additionally your web site quite
a bit up fast! What web host are you the usage of?
Can I get your affiliate hyperlink in your host? I desire my
website loaded up as quickly as yours lol

minecraft free download
Maj 17, 2019 o 01:05 AM

great submit, very informative. I ponder why the opposite
experts of this sector don’t understand this. You must continue your writing.
I’m sure, you’ve a huge readers’ base already!

minecraft download free
Maj 17, 2019 o 01:05 PM

Wow that was strange. I just wrote an extremely long comment but after I clicked
submit my comment didn’t appear. Grrrr… well I’m not
writing all that over again. Anyhow, just wanted to say great blog!

download minecraft
Maj 18, 2019 o 08:05 AM

When I initially commented I clicked the „Notify me when new comments are added” checkbox and now each time
a comment is added I get three e-mails with
the same comment. Is there any way you can remove me from that service?
Appreciate it!

gamefly free trial
Maj 29, 2019 o 01:05 AM

Spot on with this write-up, I honestly believe that this site needs far more attention. I’ll probably be back again to read more,
thanks for the information!

how to get help in windows 10
Maj 29, 2019 o 06:05 AM

Hey there would you mind letting me know which hosting company you’re working with?
I’ve loaded your blog in 3 completely different browsers and
I must say this blog loads a lot quicker then most.
Can you suggest a good internet hosting provider at a honest price?

Thanks, I appreciate it!

gamefly free trial
Maj 29, 2019 o 07:05 PM

It’s a shame you don’t have a donate button! I’d definitely donate to
this brilliant blog! I suppose for now i’ll settle for book-marking and
adding your RSS feed to my Google account.
I look forward to brand new updates and will talk about this blog with my
Facebook group. Talk soon!

gamefly free trial
Maj 30, 2019 o 06:05 PM

Pretty section of content. I just stumbled upon your site and in accession capital to assert that I acquire in fact enjoyed account your blog posts.
Any way I’ll be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently
rapidly.

gamefly free trial
Maj 31, 2019 o 01:05 PM

I will right away take hold of your rss feed as I can’t find your email subscription hyperlink or newsletter service.
Do you’ve any? Please allow me know so that I may just subscribe.

Thanks.

gamefly free trial
Maj 31, 2019 o 08:05 PM

I am extremely impressed with your writing skills and also with
the layout for your weblog. Is this a paid theme or did you customize it your self?

Anyway keep up the nice high quality writing, it’s uncommon to
peer a great weblog like this one these days..

gamefly free trial
Czerwiec 01, 2019 o 08:06 PM

Hello friends, nice paragraph and nice arguments commented here, I am truly enjoying by these.

gamefly free trial
Czerwiec 03, 2019 o 12:06 AM

Nice replies in return of this question with real arguments and describing everything on the
topic of that.

gamefly free trial
Czerwiec 03, 2019 o 02:06 AM

You are so interesting! I do not suppose I have read through
something like that before. So great to discover another person with genuine thoughts on this topic.
Really.. many thanks for starting this up. This website is something that’s needed on the web,
someone with a bit of originality!

gamefly free trial
Czerwiec 04, 2019 o 12:06 AM

You need to take part in a contest for one of the
greatest websites online. I’m going to recommend this web site!

gamefly free trial
Czerwiec 04, 2019 o 03:06 PM

Hi there everyone, it’s my first go to see at this web page, and
piece of writing is genuinely fruitful designed for me, keep up
posting these posts.

gamefly free trial
Czerwiec 05, 2019 o 04:06 AM

Heya i’m for the first time here. I came across this board and I in finding It
truly useful & it helped me out much. I’m hoping to give one thing
back and aid others such as you helped me.

gamefly free trial
Czerwiec 06, 2019 o 02:06 PM

Hello! I could have sworn I’ve been to this web site before but after looking at a
few of the articles I realized it’s new to me. Regardless, I’m certainly pleased I discovered it and I’ll
be bookmarking it and checking back frequently!

gamefly free trial
Czerwiec 07, 2019 o 01:06 PM

What’s up, its good article regarding media print, we all understand
media is a impressive source of data.

gamefly free trial
Czerwiec 07, 2019 o 05:06 PM

Having read this I believed it was very informative.
I appreciate you spending some time and energy to put this short article together.
I once again find myself personally spending a lot of time both reading and
posting comments. But so what, it was still worthwhile!

gamefly free trial 2019 coupon
Czerwiec 10, 2019 o 11:06 AM

Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo News.

Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
Appreciate it

ps4 best games ever made 2019
Czerwiec 12, 2019 o 05:06 AM

After looking at a number of the articles on your blog,
I seriously like your way of writing a blog. I book marked it to my bookmark webpage list and
will be checking back in the near future. Please visit my web site as well and let me know your opinion.

Going Here
Czerwiec 13, 2019 o 12:06 PM

I just want to mention I am all new to blogs and certainly liked this web site. Most likely I’m want to bookmark your site . You absolutely have impressive article content. Kudos for revealing your webpage.

quest bars cheap
Czerwiec 15, 2019 o 02:06 AM

I like the helpful information you provide in your articles.
I’ll bookmark your weblog and check again here frequently.
I am quite sure I will learn lots of new stuff right
here! Good luck for the next!

quest bars
Czerwiec 16, 2019 o 05:06 PM

Hi there, I wish for to subscribe for this webpage to get most recent updates, therefore where can i do it please help.

John Deere Repair Manuals
Czerwiec 16, 2019 o 11:06 PM

I was questioning occasion you ever considered altering design with the website? Its really correctly created; I enjoy what youve obtained to mention. But possibly you are able to small much more in the form of content so males could talk with it greater. Youve obtained a horrible total wide range of text for less than getting a single or two images. Maybe you’ll be capable of area against each other greater?

Carolynn Badolato
Czerwiec 17, 2019 o 01:06 AM

I and also my buddies were found to be reviewing the excellent tips and tricks on your site and so suddenly I got an awful suspicion I never expressed respect to the web site owner for those tips. All the young boys were as a consequence excited to study all of them and have absolutely been taking advantage of them. We appreciate you getting so helpful and then for figuring out these kinds of ideal subject matter millions of individuals are really eager to discover. Our own sincere apologies for not saying thanks to you sooner.

Melani Hallberg
Czerwiec 17, 2019 o 07:06 PM

This is the right weblog for anybody who desires to find out about this topic. You realize a lot its almost arduous to argue with you (not that I really would want…HaHa). You positively put a new spin on a subject thats been written about for years. Great stuff, simply great!

John Deere Service Manuals
Czerwiec 18, 2019 o 07:06 PM

Prevent leaving behind large amounts associated with finance in any affiliate marketing or even event web page! Almost all sites employ a rigorous insurance plan on spamming along with for anyone who is at any time falsely accused (deservingly and also mistakenly) involving transmitting unrequested email messages, you’ll probably have your levels shut down, that may cause a person getting rid of the initial funds way too!

plenty of fish dating site
Czerwiec 22, 2019 o 09:06 AM

I think this is among the most vital info for me.
And i am glad reading your article. But want to remark on few
general things, The website style is wonderful,
the articles is really excellent : D. Good job,
cheers

quest bars cheap
Czerwiec 23, 2019 o 12:06 PM

In fact no matter if someone doesn’t know then its up to
other visitors that they will help, so here it happens.

John Deere Repair Manuals
Czerwiec 27, 2019 o 01:06 PM

What?s Taking place i am new to this, I stumbled upon this I’ve discovered It positively helpful and it has aided me out loads. I hope to contribute & assist other customers like its aided me. Good job.

Sam Schoenig
Czerwiec 28, 2019 o 05:06 AM

Hi there! Would you mind if I share your blog with my facebook group? There’s a lot of people that I think would really enjoy your content. Please let me know. Cheers

Gregory Sonnek
Czerwiec 28, 2019 o 09:06 AM

Thank you for another excellent article. Where else could anybody get that kind of information in such an ideal way of writing? I have a presentation next week, and I’m on the look for such info.

Willian Rubash
Czerwiec 28, 2019 o 02:06 PM

Do you mind if I quote a few of your posts as long as I provide credit and sources back to your weblog? My blog site is in the very same area of interest as yours and my visitors would genuinely benefit from a lot of the information you present here. Please let me know if this okay with you. Regards!

how to get help in windows 10
Czerwiec 29, 2019 o 04:06 AM

Awesome post.

Jack Boker
Czerwiec 30, 2019 o 07:06 AM

Mi dispiace, ma, a mio parere, si sbaglia. Cerchiamo di discutere di questo. Scrivere a me in PM, ti parla.

Troy Martinolli
Czerwiec 30, 2019 o 10:06 PM

I myself usually don’t write on blogs, however your blog forced me to, beautiful writing style…. simply unbelievable!! The content are different but yours & free credit score blog are both the best I’ve read to this date. Keep up the good work!!

http://tinyurl.com
Lipiec 01, 2019 o 11:07 AM

My partner and I stumbled over here from a different web address and thought I might as
well check things out. I like what I see so now i’m following you.

Look forward to going over your web page repeatedly.

Cellular Shades Ugly
Lipiec 01, 2019 o 05:07 PM

Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like you wrote the book in it or something. I think that you can do with some pics to drive the message home a little bit, but instead of that, this is great blog. A great read. I’ll definitely be back.

Roman Nybo
Lipiec 01, 2019 o 06:07 PM

That is some inspirational stuff. Never knew that opinions could be this varied. Be sure to keep writing.

Helena Mccormik
Lipiec 03, 2019 o 07:07 PM

I discovered your blog post web site online and appearance several of your early posts. Always maintain in the great operate. I recently additional your Feed to my MSN News Reader. Seeking forward to reading a lot more from you finding out afterwards!…

John Deere Repair Manuals
Listopad 29, 2019 o 02:11 PM

I’d need to check with you here. Which isn’t some thing It’s my job to do! I like reading an article that will get people to feel. Also, appreciate your permitting me to comment!

Tractor Workshop Manuals
Listopad 30, 2019 o 03:11 PM

Hiya, I am really glad I have found this information. Nowadays bloggers publish just about gossips and web and this is actually annoying. A good site with exciting content, that’s what I need. Thanks for keeping this web-site, I’ll be visiting it. Do you do newsletters? Cant find it.

Tyesha Finey
Grudzień 25, 2019 o 04:12 AM

Gucci Outlet Online Great post This saved us a considerable time. Great site I am going to return back for addional info. Great site anyhow.

Claudine Micale
Grudzień 25, 2019 o 06:12 AM

i was home schooled when i was still very young and i have to stay that it is also a great way to educate your kids::