D60: JAWORAKI SAM W SINGAPURZE

Wczoraj do kolacji zjadłem słoik dżemu słodzonego sorbitolem i niestety skończyło się prawie nieprzespaną nocą, wieloma pang sai typu lau sau i obowiązkowym dniem na żądanie.

I pomimo trudnego początku dnia, to w zasadzie zareagowałem optymalnie. W dużej mierze zawdzięczam to częstemu wracaniu do siebie i analizowaniu, co jest realne, co rozsądnie jest zrobić, zgodnie ze strategią opisaną wczoraj (i nie tylko). Odbyłem audiocalla z Mr Bolo (a qui), a nieco później z Karolem (który nawet nie ma na imię Karol). Pomimo nieoptymalnego stanu wybory żywieniowe na koniec dnia również satysfakcjonują. Orypałem na śniadanie o 16:00 subwaya z litrem koli zero, kupiłem jaja i ketchup, wróciłem dać drzemkę, potem poszedłem na spacer (taki na emeryckie zaliczenie, ale jednak), wypiłem kokakolę zero w Macdo oglądając Superwizjer TVN (ty lewacka kurwo), a na wieczór sobie zrobiłem luksusową kolację, tj. gryczana z jajami na twardo (obrałem zanim położyłem na talerz!), solą, imbirem, parmezanem i ketchupem. Do popicia (!) pół litra mleka bez tłuszczu i co mi zrobisz?

Gwiazdy poleciały na weekend do Australii, więc jestem sam w domu jak Kevin. Oglądam sobie dokument Wild Wild Country i odpoczywam przed poranną (wierzę) siłką. Tak trzeba żyć.

15 komentarzy

Dołącz do dyskusji i opowiedzieć nam swoją opinię.

Cher Cher
Maj 17, 2018 o 05:05 PM

Tak trzeba ŻYĆ☺ jestem,zerkam na Twoje postępy…cieszę się,że piszesz i mogę z tego skorzystać!!nie czując się osamotniona w tym wszystkim.Pozdro Panie Budda!

important link
Czerwiec 13, 2019 o 11:06 AM

I just want to tell you that I am newbie to blogs and seriously loved your blog. More than likely I’m planning to bookmark your blog . You definitely have remarkable well written articles. With thanks for sharing your website.

John Deere Service Manuals
Czerwiec 16, 2019 o 11:06 AM

Nice post. I find out something harder on diverse blogs everyday. Most commonly it is stimulating to study content off their writers and exercise something there. I’d opt to apply certain with all the content in my small weblog regardless of whether you do not mind. Natually I’ll provide you with a link on your own web weblog. Many thanks for sharing.

Fabian Regehr
Czerwiec 16, 2019 o 10:06 PM

I need yet to really understand together with comprehend that essence in the contents from your article

Edmund Leung
Czerwiec 17, 2019 o 03:06 PM

Some truly nice and useful information on this site, also I believe the pattern holds superb features.

Whitney Steinhardt
Czerwiec 18, 2019 o 01:06 PM

Aw, it was an exceptionally good post. In concept I have to set up writing like this additionally – spending time and actual effort to generate a very good article… but exactly what do I say… I procrastinate alot by no means often get something accomplished.

Tractor Workshop Manuals
Czerwiec 18, 2019 o 07:06 PM

Hey, you used to write excellent, but the last few posts have been kinda boringЎK I miss your super writings. Past few posts are just a little out of track! come on!

John Deere Diagnostic and Test Manuals
Czerwiec 27, 2019 o 01:06 PM

abstract art have share some of its unique beauty when it comes to art. i like abstract art because it is mysterious,.

Leena Macrae
Czerwiec 30, 2019 o 03:06 AM

I discovered your site website on google and appearance several of your early posts. Always maintain inside the really good operate. I just now additional your Rss to my MSN News Reader. Seeking forward to reading more on your part at a later time!…

Yuri Ferrone
Czerwiec 30, 2019 o 06:06 PM

I am usually to blogging we really appreciate your posts. The article has really peaks my interest. Let me bookmark your blog and keep checking choosing details.

Randi Bruzewski
Lipiec 01, 2019 o 02:07 PM

Useful info. Fortunate me I found your web site by chance, and I am stunned why this accident didn’t came about in advance! I bookmarked it.

Walker Seti
Lipiec 02, 2019 o 03:07 PM

My spouse and I absolutely love your blog and find nearly all of your post’s to be precisely what I’m looking for. Would you offer guest writers to write content for you? I wouldn’t mind producing a post or elaborating on a few of the subjects you write about here. Again, awesome site!

Carlotta Carraway
Lipiec 03, 2019 o 03:07 PM

I come across your blog from facebook and it is actually nice. Thnkx for giving this sort of an incredible article!

Darron Hedegaard
Grudzień 15, 2019 o 06:12 AM

I can’t really help but admire your blog, your blog is so adorable and nice ,  

Charis Goshorn
Grudzień 22, 2019 o 10:12 PM

Aw, this became quite a good post. In thought I have to put in writing like this additionally – spending time and actual effort to have a great article… but exactly what do I say… I procrastinate alot through no indicates often get something accomplished.