D56: SOONDEE.

Soondee. Słuchając sobie dzisiaj piosenki Rapera Rasmentalism pt. Tryb Samolot przypomniał mi się Vitovito22 (na ficzuringu), jak się śmialiśmy ze stokijskiego angielskiego. Stąd soondee. Jutro będzie moondee. A pojutrze Tschuschgee.

Późne rozpoczęcie meczu wczoraj oraz to, że kawka wjechała jak zła sprawiła, że zasnąłem dopiero około 5 rano i wstałem przed 10. Powinno się udać dziś dzięki temu pójść wcześnie spać jak stary-nowy-stary Premier Malezji. Okupię to pewnie sennością za dnia, ale spoko, dalej jestem miły gość.

Zrobiłem sobie już na lokalnym rynku u moich kochanych hawkerów zakupy na jutrzejsze gotowanie. Pojechałem sobie do Marina Square, piję kopi o ko song spokojnie jak biały człowiek z żółtą duszą (z czym?).

Później wjedzie pewnie yong tau foo, leżenie na hamaku na basenie, wieczorem mam się spotkać z Zośką na zwiedzanko Botanic Garden i dinner. Bandit queen to nie jest, ale przynajmniej ma skośne oczy, nie to co ty, tjpk. W międzyczasie Albirex z Adamem Swandi w składzie na Choa Chu Kang Stadium zagra z nigdy groźnymi Warriors i jeszcze dumam jak bardzo mnie to obchodzi.

W międzyczasie poszedłem po drugą kopi o song i dostałem kubek z anty-hazardową kampanią, aby chronić swoją rodzinę. Ale nie mamy rodzin, żeby dbać o powyższe, także będziemy to robić nam to nie zbrzydnie?

Także no, nie żyje się za dobrze, ale jakoś leci, cierpliwie, spokojnie i pokornie w otwartości na czasy pierwszej klasy szczęśliwe jak w pokerze cztery asy. Have a good soondee, tjpk.

14 komentarzy

Dołącz do dyskusji i opowiedzieć nam swoją opinię.

you can try this out
Czerwiec 13, 2019 o 06:06 AM

I simply want to mention I am just new to blogs and really loved you’re page. Almost certainly I’m going to bookmark your website . You actually have impressive articles. Thank you for sharing with us your website.

John Deere Repair Manuals
Czerwiec 15, 2019 o 04:06 PM

I’m impressed, I have to admit. Genuinely rarely must i encounter a weblog that’s both educative and entertaining, and without a doubt, you could have hit the nail on the head. Your thought is outstanding; ab muscles an element that too little consumers are speaking intelligently about. I am delighted that I stumbled across this at my hunt for some thing about it.

Leesa Swint
Czerwiec 17, 2019 o 03:06 AM

Great article mate, keep the great work, just shared this with ma friendz

Karl Hauth
Czerwiec 17, 2019 o 09:06 PM

Can I just say such a relief to find someone who in fact knows what theyre referring to online. You actually know how to bring a concern to light to make it important. More people need to check this out and understand this side in the story. I cant believe youre less popular since you certainly develop the gift.

Tractor Workshop Manuals
Czerwiec 18, 2019 o 06:06 PM

It’s exhausting to seek out knowledgeable individuals on this topic, but you sound like you recognize what you’re speaking about! Thanks

John Deere Diagnostic and Test Manuals
Czerwiec 18, 2019 o 11:06 PM

Yet were you aware this seduction strategies will not be only guys?

John Deere Diagnostic and Test Manuals
Czerwiec 19, 2019 o 07:06 PM

Salutation, maybe this is not on theme but anyway, I have been reading about your site and it looks truly tidy. impassioned about your activity. I’m building a new blog and hard put to make it appear great, and provide really good content. I have revealed much on your site and I look forward to more updates and will be coming back.

John Deere Diagnostic and Test Manuals
Czerwiec 27, 2019 o 12:06 PM

A really fascinating read, I may well not agree totally, but you do make some quite legitimate factors.

John Deere Service Manuals
Czerwiec 27, 2019 o 09:06 PM

Hello there, I discovered your web site via Google while searching for a related topic, your web site came up, it appears good. I have bookmarked it in my google bookmarks.

Conrad Alicia
Lipiec 01, 2019 o 08:07 PM

You can definitely see your skills in the work you write. The world hopes for even more passionate writers like you who aren’t afraid to say how they believe. Always go after your heart.

John Deere Service Manuals
Listopad 29, 2019 o 02:11 PM

Your home is valueble for me. Thanks!? This web page is really a walk-via for all of the information you needed about this and didn know who to ask. Glimpse right here, and you l definitely uncover it.

John Deere Repair Manuals
Listopad 30, 2019 o 03:11 PM

I got what you intend, appreciate it for posting .Woh I am lucky to find this website through google.

John Deere Diagnostic and Test Manuals
Grudzień 09, 2019 o 11:12 AM

The next occasion Someone said a blog, Lets hope it doesnt disappoint me as much as this place. I am talking about, I know it was my method to read, but I actually thought youd have some thing fascinating to say. All I hear is actually a few whining about something that you could fix if you werent too busy interested in attention.

Reita Quinlan
Grudzień 15, 2019 o 02:12 AM

I just added this web site to my rss reader, great stuff. Can’t get enough!