D54: Philipp Plein, sprandi, Jhenè

Dzisiaj DNT, czyli największe wyzwanie tygodnia. Na około 8% w ten weekend idę na randkę. Na tyle niskie prawdopodobieństwo, żeby się nie podpalać, ale na tyle wysokie, że nie zjadłem dzisiaj do obiadu cebuli i poszedłem do barberki, żeby mnie zrobiła ładnego. Poza tym spokojnie, pokornie i uważnie. Wstałem po 11, kopi o ko song w hawker center, audiocall z Mr Bolo (a qui), buddyjska pasza, spacerniak z Jhenè i ogólnie takie takie. Mindful grind.

Czy odnajdę się na etapie, na którym się znalazłem to jeden z moich ulubionych wersów, błyskotliwy jak na tamte czasy i nie tylko. Tym niemnien bardziej precyzyjnie pytam siebie jak odnajdę się na etapie, na którym się znalazłem. Żyjemy bardziej w rzeczywistości jak niż tak czy nie. Bardziej w zakresie 1-10, gdzie 1 i 10 to abstrakcja.

Moja samotność jest ciekawym studiem przypadku i od czasu do czasu udaje mi się na nią spojrzeć inaczej. Jakie marki ciuchów imponują siksom na imprezach? To zależy gdzie. Na piżama party w Singapurze bez Dolce&Gabbana jesteś nikim. W St. Moritz nie wypada się pokazać bez Philippa Pleina, do jakiegoś Herringbaru w Gliwicach załóż se Lacoste (błogosławię firmę Lacoste), a do filozoficznego klubu nałóż na siebie jakiś swyjter czy coś. Ale jak pojedziesz w Gucci do jakiejś remizy, możesz wyglądać jak gorszy przy Sebastianie w dresie adidass i butach sprandi. Gucci może nie być tam rozpoznawalną marką. I nie zrozum mnie źle, ja w kontekście znajomości designerskich marek jestem taką właśnie siksą spod remizy i gdyby Hugo nie zaczął chodzić w Philipp Plein, to bym nie wiedział, że coś takiego istnieje i kosztuje grube miliony ariarów. Moja brzydka bluza za tysiąc złotych to też jego wina.

Tym niemniej w kontekście mojej samotności, często zdarzało mi się być takim Philippem Pleinem na dyskotece w remizie obrażonym o to, że im nie imponują moje ciuchy i o to, że chcą piwo za 7 złotych, po tym jak zapraszam na szampana (ta, nie wiem nawet). Kiedy jednak z rzadka pojawiam się we właściwym paradygmacie, mój Philip Plein i szampan są respektowane. Chociaż nie chodzę w nim ani nie pijam zbyt często go, odpowiednio, to takie metafory, rozumisz.

Ostatnie parę miesięcy i wniosków (takie jak na tym blogu, kiedy pisałem o jebaniu ludzi z piątego piętra) wydają się w tym kontekście cenną nauką. Wartościowych ludzi można spotkać na ulicy, aczkolwiek prawdopodobieństwo jest bardzo niskie (a jest jeszcze niższe np. na Bernardyńskiej w Gliwicach niż na Melrose Place w Los Angeles). O wiele wyższe jest chociażby na eventach tematycznych, czy w działaniach (typu praca ty leniwa kurwo z Czekanowa).

Forma odmowy, żeby nie powiedzieć odrzucenia, też świadczy o odmawiającym nieco bardziej niż o tym, któremu się odmawia. O wiele lepiej się czułem, gdy odmówił mi niemający współpracy trener, który zamiast siebie polecił mi w 4 sekundy 7 godnych zaufania ludzi, niż gdy właściciel domu nie był skory do negocjacji sprzedaży, bo oni to tak bardziej katolicko. Pomijam już fakt, że gdyby powyższe kwestie potoczyły się inaczej, to dziś pewnie nie mieszkałbym w Singapurze, a moim coachem nie byłby trener bez twarzy.

Co staram się powiedzieć to to, że o ile nie jest mi łatwo od czasu do czasu, to akceptuję rzeczywistość z coraz mniejszym opóźnieniem i nie jest źle. Jeszcze nadejdą nasze czasy – obiecał mi Greg, a to jest solidna firma i ja mu wierzę.

25 komentarzy

Dołącz do dyskusji i opowiedzieć nam swoją opinię.

Cher Cher
Maj 11, 2018 o 03:05 PM

Hejka Maciej!dobrze wiedzieć ,że u Ciebie nie jest źle?w środę po treningu ,kiedy byłam już na skraju wyczerpania,paniki,wątpliwości…podszedł do mnie sensei(nie trenowałam z nim nigdy,nie zna mnie od tej szarej strony-ja zawsze taka ,zabawna,kolorowa,wspierająca i uśmiechnięta-Powiedział :Będzie lepiej,to ,że odważyłaś się tu przyjść to już wielki szacun.Tak po prostu zobaczył we mnie CZŁOWIEKA!!! Fajne uczucie usłyszeć,że ktoś w Ciebie wieży…NIE JEST ŹLE PANIE BUDDA❤ GL

jbc
Maj 11, 2018 o 03:05 PM
– Odpowiedz na: Cher Cher

Awesome Cher Cher! No i brawa dla senseja!!! GL!!!

Matt
Maj 12, 2018 o 12:05 AM

Jesteśmy zupełnie różnymi ludźmi, z dwóch światów, trochę innych środowisk, ale w sumie bardzo podobnych. Nie wiem o czym mówisz jeśli chodzi o Gucci i te inne marki, bo to równowartość pensji którą zarabiałem w Wro, 7 lat temu. Tak samo się sra pasztetem i kawiorem. Powodzenia.

jbc
Maj 12, 2018 o 05:05 AM
– Odpowiedz na: Matt

Gucci i inne to taka metafora. Pozwolę sobie użyć innej. Wbijasz na koncert Disco Polo i próbujesz publice wyjaśnić całki oznaczone i jest Ci przykro, że nie rozpoznają Twojej wartości. Wbiłbyś tam z workiem pomarańczy mieliby Cię za króla. Moja refleksja jest taka, że warto cierpliwie z otwartością poczekać na tych, którzy zainteresują się całkami oznaczonymi niż zniżać się do poziomu innych. Co do srania się nie zgadzam. N jego jakość mocno wpływa to, co jesz – tutaj o wiele bardziej polecałbym zbilansowaną dietę niż kababy i słodycze ze starbucka. Pzdr.

Matt
Maj 12, 2018 o 05:05 AM

Ja zrozumiałem doskonale te metaforę, z Gucci. Jednak tak po prostu wtrąciłem , ze Gucci samo w sobie, posiadanie takiego ubrania jest mi obce. Po prostu nigdy nie byłem na Pijama party. Nie znam tego stanu, posiadania czegoś tak niby elitarnego. Ja byłem w tej remizie i patrzyłem na Sebka i zastanawiałem się jak to jest mozliwe, ze Sylwia z nim tańczy. Przecież na pierwszy rzut oka widać, ze to idiota. Jednak teraz wiem, ze nie istnieje takie coś jak pierwszy rzut oka, a mi się może zdawać, ze Sebek jest debilem. Nie wiem tego, to tylko myśli. To , ze ja tak widzę świat, nie znaczy, ze ten świat tak widzisz Ty. Znam linijkę Grega, ale jakbym pisał dzisiaj taki tekst użył bym Linijki Łony. Bo wtedy to on mnie ratował. Pomagał mi tez mały książę, Frodo, Harry Potter, Pezet I Eldoka, pomagali mi filozofowie. I masa innych ziomków, bo teraz zrozumiałem, ze to oni byli moimi najlepszymi przyjaciółmi.

jbc
Maj 12, 2018 o 05:05 AM
– Odpowiedz na: Matt

Ach, to wybacz, niepotrzebnie pośpieszyłem z wyjaśnieniami. Też nigdy nie chodziłem w gucci, a na piżama party poszedłem w swoich normalnych ciuchach w stylu „wpuść zwierzęta na salony”. ☺️

Matt
Maj 12, 2018 o 05:05 AM

Ja próbowałem szukac tych ziomkow, niektórzy byli za daleko żebym mógł czuć się dobrze. I najczęściej szukałem tam gdzie nie trzeba. Będąc w procesie, nie dostrzega się błędów. Trzeba z niego wyjść i zboku , realnie ocenić sytuacje. Swoją droga polecam ten rodzaj medytacji przy trudnych decyzjach życiowych. Wyjść z głowy, stanąć obok , wyciągnąć wnioski i działać. Nie czekać. Bo czas nas zabija, to nie jest przyjaciel. O ile w ogóle się da zdefiniować czas. Ale to rozkmina na inny temat, elo

Matt
Maj 12, 2018 o 05:05 AM

Teoretycznie masz racje z ta dieta. Wiem bo się zdrowo odżywiam, a potrafiłem zjeść 5’ kebabów dziennie, ale tutaj mi nie chodziło o jakość tej kupy. Może inaczej, kac jest taki sam w melinie i w luksusowym hotelu, jeśli nie znasz prawdy o sobie.

hop over to this website
Czerwiec 13, 2019 o 02:06 AM

I simply want to tell you that I am just new to blogs and certainly loved you’re web blog. Almost certainly I’m planning to bookmark your blog post . You certainly have great article content. Regards for sharing with us your web-site.

John Deere Diagnostic and Test Manuals
Czerwiec 15, 2019 o 05:06 PM

Thought provoking, and that i will need to ponder it some more.. saved. Hope to see an update quickly!

Tractor Workshop Manuals
Czerwiec 16, 2019 o 11:06 PM

After study a number of the content on your own web site now, and i truly much like your means of blogging. I bookmarked it to my bookmark site list and are checking back soon. Pls consider my internet site at the same time and let me know what you consider.

Neil Spigelmyer
Czerwiec 17, 2019 o 01:06 AM

Thrilled you desire sensible business online guidelines keep wearing starting tools suitable for the particular web-based business. cash

Johnsie Freyre
Czerwiec 17, 2019 o 07:06 PM

I’m impressed, I must say. Actually rarely can i encounter a weblog that’s both educative and entertaining, and without a doubt, you might have hit the nail around the head. Your notion is outstanding; ab muscles something that there are not enough consumers are speaking intelligently about. I’m happy which i came across this in my look for something in regards to this.

Maxie Medeiros
Czerwiec 18, 2019 o 01:06 PM

Hello! I merely wish to make a massive thumbs up for that wonderful info you may have here during this post. I’ll be coming back to your blog post for further soon.

Esmeralda Rush
Czerwiec 18, 2019 o 04:06 PM

I believe one of your adverts triggered my browser to resize, you may well want to put that on your blacklist.

Porsha Perkiss
Czerwiec 18, 2019 o 04:06 PM

could allow go of somebody I cherished, to take on wild adventures I’d certainly not get to get in serious lifetime, to get nightly vacations in the course

John Deere Repair Manuals
Czerwiec 18, 2019 o 07:06 PM

That is the proper weblog for anyone who desires to search out out about this topic. You realize so much its nearly exhausting to argue with you (not that I truly would need…HaHa). You positively put a brand new spin on a topic thats been written about for years. Nice stuff, simply great!

John Deere Technical Manuals
Czerwiec 27, 2019 o 01:06 PM

Hi” i think that you should add captcha to your blog”   

Barton Ragasa
Czerwiec 30, 2019 o 07:06 AM

You ought to indulge in a tournament for example of the best blogs on-line. I’m going to recommend this page!

Wallace Laubersheimer
Czerwiec 30, 2019 o 10:06 PM

It is really good post, but I don’t see everything completely clear, especially for someone not involved with that topic. Anyway very interesting in my experience.

Carlton Schwendemann
Lipiec 01, 2019 o 06:07 PM

Thanks for the points you have shared here. One more thing I would like to talk about is that personal computer memory demands generally increase along with other improvements in the technological innovation. For instance, when new generations of cpus are made in the market, there is certainly usually an equivalent increase in the dimensions preferences of both the computer memory and also hard drive space. This is because the software program operated simply by these processor chips will inevitably increase in power to take advantage of the new technological innovation.

Joshua Jefferies
Lipiec 03, 2019 o 07:07 PM

Spot lets start work on this write-up, I actually believe this amazing site requirements additional consideration. I’ll more likely be once again you just read additional, thank you that information.

Tractor Workshop Manuals
Listopad 30, 2019 o 03:11 PM

camping have been the best activity that we can have during the summer, i love to roast marshmallows on a campfire..

John Deere Service Manuals
Grudzień 09, 2019 o 01:12 PM

You are a very persuasive writer. I can see this in your article. You have a way of writing compelling information that sparks much interest.

web design
Grudzień 24, 2019 o 02:12 PM

Aw, this was an extremely good post. Finding the time and actual effort
to create a really good article… but what can I say… I procrastinate a lot and don’t
manage to get nearly anything done.