Pacific Time… Vancouver Island, Canada…. Its now almost 5am and I’ve been up since just after midnight. I went to bed at 7:00pm. That was the most sleep I’ve had in weeks! To say that I’m exhausted most of the time during football season would be putting it lightly…

I właśnie o to chodzi! Niewątpliwie sos to jest esencja, ale jak mawia Bertan Baytekin ze Szwecji dolar wygrany jest dwukrotnie słodszy niż dolar zarobiony. A jeszcze większą satysfakcję przynosi nagroda za włożony wysiłek w ciężką pracę popartą entuzjazmem. Swoją drogą to jakby się udało pojechać do Kanady w 2008/09 to bym był w tej samej strefie czasowej co Benny i też ciekawe w jakich godzinach bym spał, żeby być up na soccer.

No ale obok lekcji o entuzjaźmie wypadałoby tu i teraz przytoczyć lekcję o wyciąganiu wniosków na podstawie niepowodzeń innych, kiedy autorytety przestają być autorytetami. Nie ma to tamto, trzeba być czujnym jak ważka, i czuwać gdy inni śpią jak Benny, bo kto nie robi progresu ten robi regres, jak mawia nowożeniec Arkadiusz z Zabrza i chciałem wziąć jak urlop jak w kwietniu 2006, ale skrócę go, bo zgodnie z radą Sz88, urlop se zrobię jak w Polsce tylko będę (15-24 stycznia), chociaż nie wiem jeszcze, do przemyślenia.

Poza tym to robiłem parę dni temu research o bukach dla Nila i jak sobie przypomniałem te wszystkie Jamajki, Antiguy i Kostaryki z pierwszej połowy 2006, to aż sobie zadzwoniłem do paru, żeby sprawdzić, czy z Anglii by czegoś nie przydumać i okazuje się, że to wszystko należy do tych cwanioków od Torresa, więc znowu walczę o swoje i zobaczymy, co się wydarzy, za 20 minut mam dzwonić do mojego VIP Account Managera, wow, VIP i w sumie fajnie, ciekawie znowu se podzwonić, pogadać sobie z tymi Kostarykankami i kanadyjskimi emigrantkami z gorszym akcentem niż mój, wow, gorszym niż mój, nawet jeśli nic się nie uda wskórać, chociaż czemu od razu zakładać najgorsze? W ogóle po co zakładać, co się wydarzy, skoro nie od dziś wiadomo, że wynik to efekt współdziałania talentu, pracy i farta, spośród których tylko na drugie mam wpływ, więc czy tu w ogóle coś podlega dyskusji, wątpliwościom? Chyba nie, więc czas zrobić herbatę i dzwonić do Kanady, wow, do Kanady.

29 komentarzy

Dołącz do dyskusji i opowiedzieć nam swoją opinię.

gamefly
Maj 03, 2019 o 09:05 AM

I am sure this piece of writing has touched all the internet people, its really
really pleasant post on building up new webpage.

how to download minecraft free
Maj 16, 2019 o 01:05 PM

Good day very cool blog!! Guy .. Beautiful .. Superb ..
I’ll bookmark your site and take the feeds also? I’m happy to seek out numerous helpful information here within the post,
we’d like work out extra strategies in this regard, thank you for sharing.

. . . . .

download minecraft for free
Maj 17, 2019 o 06:05 PM

Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wished to say
that I’ve truly enjoyed browsing your blog posts.
In any case I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again very
soon!

gamefly free trial 2019 coupon
Czerwiec 10, 2019 o 06:06 PM

I think everything published made a ton of sense. But, what about
this? what if you were to create a killer post title?
I ain’t saying your information is not good., however what if you added a headline to maybe grab people’s attention? I mean Pacific Time… Vancouver Island, Canada….
Its now almost 5am and I’ve been up since just after midnight.
I went to bed at 7:00pm. That was the most sleep I’ve had in weeks!
To say that I’m exhausted most of the time during football season would be putting
it lightly… – JestemBudda.pl is kinda plain. You might
peek at Yahoo’s front page and see how they create news titles to grab viewers
to click. You might add a video or a pic or two to get readers excited about everything’ve written. In my opinion, it could make your posts a little livelier.

playstation 4 best games ever made 2019
Czerwiec 12, 2019 o 04:06 PM

Hey there! I’ve been reading your weblog for a long time now
and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from New Caney
Texas! Just wanted to say keep up the good job!

go to this site
Czerwiec 13, 2019 o 05:06 AM

I simply want to tell you that I’m very new to weblog and actually liked your web site. Almost certainly I’m likely to bookmark your website . You amazingly come with amazing posts. With thanks for sharing with us your web-site.

quest bars cheap
Czerwiec 14, 2019 o 02:06 PM

I’m extremely impressed together with your writing talents and
also with the layout for your weblog. Is that this a paid subject or did you modify it yourself?

Anyway keep up the nice quality writing, it’s rare to peer a great blog like this one these days..

quest bars cheap
Czerwiec 15, 2019 o 07:06 AM

I wanted to thank you for this great read!!
I definitely enjoyed every little bit of it. I have got you saved as a favorite to look at new
things you post…

John Deere Service Manuals
Czerwiec 15, 2019 o 05:06 PM

It is higher to say nothing and be thought a idiot than to open your mouth and take away all doubt. – Abraham Lincoln

Ben Kemph
Czerwiec 17, 2019 o 07:06 AM

You really make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be really something that I think I would never understand. It seems too complex and extremely broad for me. I’m looking forward for your next post, I’ll try to get the hang of it!

John Deere Diagnostic and Test Manuals
Czerwiec 17, 2019 o 01:06 PM

I not to mention my buddies ended up viewing the best points from the website while immediately developed a horrible feeling I had not expressed respect to the site owner for those secrets. Those young boys had been for that reason excited to see all of them and have now absolutely been taking pleasure in those things. Many thanks for simply being considerably thoughtful and then for making a decision on some terrific topics most people are really needing to learn about. My very own honest regret for not expressing appreciation to you sooner.

Yukiko Balza
Czerwiec 18, 2019 o 12:06 AM

Woah! I’m really enjoying the template/theme of this blog. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s very difficult to get that “perfect balance” between user friendliness and appearance. I must say you have done a great job with this. In addition, the blog loads extremely quick for me on Chrome. Exceptional Blog!

Marilynn Alfonsi
Czerwiec 18, 2019 o 01:06 PM

Real instructive and fantastic anatomical structure of articles , now that’s user pleasant (:.

Nelia Roselle
Czerwiec 18, 2019 o 03:06 PM

Made to measure curtains… […]check out the sites listed below, worth a read for interiors and rugs enthusiasts[…]…

Harrison Norden
Czerwiec 18, 2019 o 04:06 PM

Thats deninitely true what you have said. I agree with what you have stated. You made the points looks easy, thats what we all are expecting. Will be subscribing your feeds. do keep updating with such topics.

Lonny Bertucci
Czerwiec 18, 2019 o 04:06 PM

When I initially commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get three emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Cheers!

John Deere Diagnostic and Test Manuals
Czerwiec 18, 2019 o 07:06 PM

health insurance should only be taken from reputable companies, you really don’t want to get it from fly-by-night companies,,

plenty of fish dating site
Czerwiec 22, 2019 o 05:06 AM

It’s perfect time to make some plans for the future and it’s
time to be happy. I have read this post and if I could I wish to suggest you few interesting things or advice.
Perhaps you can write next articles referring to this article.

I want to read more things about it!

John Deere Technical Manuals
Czerwiec 27, 2019 o 01:06 PM

Can I recently say such a relief to locate one who in fact knows what theyre discussing on the net. You actually discover how to bring a difficulty to light and earn it crucial. The diet have to check out this and can see this side of the story. I cant believe youre no more well-known when you certainly possess the gift.

how to get help in windows 10
Czerwiec 29, 2019 o 06:06 AM

We are a gaggle of volunteers and starting a new scheme in our community.

Your web site offered us with useful information to
work on. You’ve performed an impressive job and our entire community shall
be thankful to you.

Clelia Fecto
Czerwiec 30, 2019 o 12:06 PM

Hello. impressive job. I did not anticipate this. This is a great story. Thanks!

Landon Hescock
Lipiec 01, 2019 o 03:07 AM

Very interesting details you have observed , appreciate it for posting .

Vicki Omundson
Lipiec 01, 2019 o 11:07 PM

Thank you for sharing with us, I believe this website truly stands out : D.

Robin Lacognata
Lipiec 03, 2019 o 12:07 AM

The the very next time Someone said a blog, I hope it doesnt disappoint me as much as this place. Come on, man, Yes, it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to express. All I hear is actually a few whining about something that you could fix when you werent too busy in search of attention.

Quintin Draney
Lipiec 04, 2019 o 12:07 AM

You made some nice points there. I did a hunt on the theme and found mainly persons will accept as true with your blog.

John Deere Repair Manuals
Listopad 30, 2019 o 04:11 PM

I just added this web site to my google reader, great stuff. Cannot get enough!

John Deere Technical Manuals
Grudzień 09, 2019 o 01:12 PM

Great weblog right here! Also your website so much up very fast! What web host are you using? Can I am getting your affiliate hyperlink on your host? I wish my website loaded up as fast as yours lol.

Chan Roszel
Grudzień 13, 2019 o 01:12 AM

This web page can be a stroll-via for all the information you needed about this and didn’t know who to ask. Glimpse here, and also you’ll definitely uncover it.

Ronnie Marye
Grudzień 22, 2019 o 02:12 AM

Hmm is anyone else having problems with the pictures on this blog loading? I’m trying to determine if its a problem on my end or if it’s the blog. Any suggestions would be greatly appreciated.